Wolontariat w FAI

Wolontariusze FAI to studenci, aplikanci i profesjonalni prawnicy, którzy wspólnie udzielają bezpłatnej  pomocy prawnej osobom niezamożnym. Co roku współpracuje z nami około 300 wolontariuszy i ponad 30 prawników.  
Wolontariuszy prosimy o wypełnienie ankiety w zależności od miasta, w którym chcieliby się zaangażować w pomoc prawną i przesłanie jej  wypełnionej elektronicznie albo jej skanu lub zdjęcia na adres biuro@academiaiuris.pl 

Ankieta:
W przypadku trudności z pobieraniem ankiety można znaleźć również w dziale Dokumenty oraz na dole niniejszej strony poniżej zdjęcia. 

Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć, jakie zalety ma praca w Poradni Prawnej Fundacji Academia Iuris i jakimi sprawami się zajmujemy zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Koordynatorem Poradni Prawnej - Szymonem Jelonkiem

Wywiad z Szymonem JelonkiemWięcej informacji o wolontariacie w  Fundacji Academia Iuris zarówno dla studentów i aplikantów oraz kancelarii prawnych i prawników indywidualnych można znaleźć poniżej. 


Dla studentów i aplikantów

Fundacja Academia Iuris rokrocznie gromadzi ponad 300 wolontariuszy - studentów i aplikantów. Dzięki ich zaangażowaniu, od początku działania Fundacji, udało się pomóc ponad 30 tysiącom Klientów 

Kogo szukamy?

Szukamy osób zaangażowanych, które chcą poświęcić swój czas na udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej i jednocześnie zdobywać nowe doświadczenia w codziennej pracy z osobami potrzebującymi wsparcia prawnego.

Jak działamy ?

Wolontariusze raz w tygodniu odbywają dyżury, zwykle w 4 osobowych zespołach. Nad organizacją cotygodniowych dyżurów w danym punkcie czuwa Koordynator Punktu Porad. A nad działaniem studenckiej poradni prawnej Koordynator Studenckiej Poradni Prawnej. Każdy dyżur trwa 2 godziny. W jego czasie do punktu przyjmowani są nowi Klienci oraz są wydawane wcześniej przygotowane porady prawne. Wolontariusz samodzielnie przygotowuje poradę prawną dla Klienta. Każdą przygotowaną poradę, przed wydaniem Klientowi, należy skonsultować na organizowanych w każdym tygodniu seminariach, które prowadzą współpracujący z Fundacją Prawnicy Konsultanci. Informacje o procedurze konsultacji i terminach spotkań wolontariusz otrzymuje w Newsletterze Poradni Prawnej.

Nasi wolontariusze nie działają w ramach sekcji danej gałęzi prawa, ale przygotowują porady z różnych dziedzin: od prawa administracyjnego przez prawo cywilne i karne, po prawo pracy i ubezpieczeń społecznych. 

Jak się zgłosić ?

Wystarczy wypełnić ankietę i wysłać na biuro@academiaiuris.pl 

Dla kancelarii i prawników indywidualnych


Aby zapewnić naszym Klientom bezpieczeństwo prawne nieustannie poszukujemy profesjonalistów, którzy zechcieliby włączyć się w działania FAI jako Prawnicy Konsultanci.

W działania Fundacji można się włączyć  również prowadząc szkolenia dla wolontariuszy lub przekazując darowiznę.


Szczegółowych informacji udziela Biuro Fundacji 

pod adresem biuro@academiaiuris.pl oraz 

pod numerem telefonu 22 498 72 30, w godzinach dyżuru telefonicznego 

(od poniedziałku do czwartku od 15:00 do 17:00)

ĉ
Agata FAI Iuris,
22 wrz 2016, 01:38
ĉ
Agata FAI Iuris,
22 wrz 2016, 01:38
Comments