O Fundacji‎ > ‎

Nagrody i wyróżnieniaNagroda jest przyznawana od 1999 roku wyróżniającym się inicjatywom obywatelskim. Doceniono lokalny charakter działalności. Wskazano także na duże zaangażowanie studentów i prawników w pracę pro bono. Tytuł otrzymują organizacje, które przestrzegają obowiązujących norm prawnych organizując pracę wolontariuszy, a także tworzą przyjazne środowisko pracy dla wolontariuszy, dbają o ich rozwój, właściwą organizację i koordynację pracy. Konkurs organizuje Sieć 
Centrów Wolontariatu.

Tytuł jest przyznawany przez Krajową Izbę Radców. Pani mec. Joanna Gładysz od 2003 roku konsultuje porady prawne przygotowywane przez wolontariuszy w czasie cotygodniowych seminariów w punkcie porad na Mokotowie przy ul. Chełmskiej.


Konkurs organizowany przez Dziennik Rzeczpospolita   i Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Pani adw. Małgorzata Zielińska również od 2003 roku jest prawnikiem prowadzącym konsultacje spraw przygotowywanych przez wolontariuszy.


Wyróżnienie zostało przyznane wybranym organizacjom zaangażowanym w program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Instytutu Spraw Publicznych.


Nagroda jest przyznawana organizacjom, które wprowadziły efektywne, nowatorskie sposoby organizacji poradnictwa prawnego. 


W VI Konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu wyróżnienie otrzymali nasi Koordynatorzy Punktów Porad. Ich codzienne zaangażowanie pozwala nam prowadzić 20 punktów porad. Każdy z nich opiekuje się jednym z naszych punktów pomocy, odpowiada za jego organizacyjne funkcjonowanie i wspiera wolontariuszy. Bez nich nie byłaby możliwa praca naszej Poradni. Tym bardziej cieszymy się, że ich ogromna praca, którą wykonują z potrzeby serca, aby nieść pomoc została doceniona przez kapitułę konkursu.  

Comments