Twój 1 % podatku dla bezpłatnej pomocy prawnej

Od 17 lat pomagamy potrzebującym rozwiązać ich problemy prawne, ale rokrocznie zmagamy się z problemem – czy wystarczy nam środków, aby działać przez kolejny rok?

Jeden procent Państwa podatku sfinansuje materiały i sprzęt biurowy, dzięki którym będzie mogli wykonać kserokopie potrzebnych dokumentów, wydrukować potrzebną ilość załączników, pozwoli na opłacenie rachunków za koordynowanie programu – za dostęp do Internetu oraz dostępne dla Państwa telefony.

Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy!

Przekazywanie 1% podatku łatwiejsze dla osób otrzymujących emerytury i renty

Już od dziś każda osoba, która pobiera emeryturę lub rentę może przekazać 1% podatku nie rezygnując z rozliczenia PIT przez ZUS lub KRUS! To fantastyczne ułatwienie, która pozwala decydować o tym, co stanie się z 1% Twojego podatku!

Aby przekazać 1% dla bezpłatnej akademickiej pomocy prawnej wystarczy do właściwego urzędu skarbowego złożyć oświadczenie o przekazaniu 1% podatku wpisując numer KRS 0000107943 w odpowiednie pole części C.

Zachęcamy do wspierania bezpłatnej pomocy prawnej !

Zapraszamy do pobrania ulotki Ministerstwa Finansów, w której znajduje się instrukcja przekazywania 1% podatku.

Rozliczenia podatkowego można dokonać elektronicznie, przy pomocy programu e-deklaracje, dostępnego do pobrania na stronie Ministerstwa Finansów. Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych informujemy, że jest to program, który umożliwia samodzielny wybór wspieranej przez Państwa organizacji pożytku publicznego.

Aktualności dotyczące rozliczeń podatkowych znajdą Państwo na stronie Ministerstwa Finansów

http://www.finanse.mf.gov.pl/strona-glowna

Jak co roku Ministerstwo Finansów prowadzi kampanie Szybki PIT w ramach której do 25 kwietnia mogą Państwo zadawać swoje pytania ekspertom Ministerstwa Finansów.

Składając zeznanie podatkowe, mogą Państwo także wyrazić zgodę na przekazanie swoich danych osobowych organizacji, którą zdecydowali się Państwo wesprzeć. Będziemy wdzięczni za przekazanie nam tych danych - dzięki temu będziemy mogli Państwa poznać i podziękować :)

Przypominamy, że Fundacja Academia Iuris nie udziela porad w zakresie prawa podatkowego.