Aktualności


Jak rozmawiać, żeby się zrozumieć? Szkolenie z komunikacji dla wolontariuszy

opublikowane: przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane ]

18 i 19 listopada wolontariusze Fundacji Academia Iuris uczestniczyli w 6 godzinnych szkoleniach z komunikacji. Nasz prowadzący - międzynarodowy ekspert klinik prawa - dr Przemysław Kubiak - starał się odwrócić nasze myślenie o mówieniu i słuchaniu. Dowiedzieliśmy dlaczego szczerość, skuteczność i sympatia stanowią podstawy komunikowania i jak używać skomplikowanego prawniczego języka prościej. Serdecznie dziękujemy Przemkowi za ogromną energię, którą ładował nas cały weekend.  Z ogromną porcją wiedzy ruszamy, aby dowiedzieć się co jest problemem, zidentyfikować kwestie prawne i udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji szkolenia:, szczególnie Dyrektorowi Biura FAI, zaś Urzędowi Miasta i Centrum Kreatywności Targowa - za użyczenie przestrzeni szkoleniowej. W szkoleniach wzięło udział ponad 40 wolontariuszy Fundacji. 

Sielce, Mokotów - zapraszamy do punktu porad na Chełmską

opublikowane: 15 lis 2017, 16:14 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 15 lis 2017, 16:20 ]

Nasza punkt porad jest też dostępny dla mieszkańców Mokotowa. Można nas znaleźć na Chełmskiej 21a w parafii św. Kazimierza. Dyżury odbywają się w poniedziałki i środy. W punkcie, którym opiekuje się Koordynatorka Gosia można uzyskać poradę w sprawach na etapie sądowym w środy od 18:00 do 20:00,  zaś w poniedziałki od 19:15 do 21:15 można się zgłosić ze sprawami, które nie są rozstrzygane w postępowaniach przed sądem. Na Chełmskiej działamy od lat dzięki uprzejmości parafii św. Kazimierza.  Zapisy na dyżury pod numerem telefonu: 22 498 72 30
Kościół pw. św. KazimierzaPomoc prawna na Bemowie - w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów

opublikowane: 10 lis 2017, 09:13 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 10 lis 2017, 09:17 ]

Mieszkańcom Bemowa i Włoch proponujemy zapisy do naszego punktu w Parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na ul. Księdza B. Markiewicza 1, w pobliżu Wrocławskiej - w każdy wtorek można tam od 18:00 do 20:00 spotkać Martę i jej trójkę wolontariuszy. W spokojnej i przyjaznej atmosferze można im przedstawić każdy problem prawny, który nie dotarł jeszcze na etap sądowy: zarówno problemy mieszkaniowe, wszelkie sprawy spadkowe, spory z administracją.  Punkt mieści się w Poradni Rodzinnej i Mediacyjnej w domu zakonnym księży Michalitów. Szczegółowych informacji udziela Biuro Fundacji pod numerem 22 498 72 30
Zapraszamy do punktu na Sokołowskiej 10 mieszkańców Woli

opublikowane: 8 lis 2017, 13:10 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 8 lis 2017, 13:53 ]

Od wielu lat, dzięki uprzejmości Centrum Usług Społecznych i Szkolenia Kadr Pomocy Społecznej "Ośrodek Nowolipie" nasza pomoc jest dostępna także dla mieszkańców Woli. Aktualnie,  z uwagi na remont siedziby Centrum, punkt mieści się przy ulicy Sokołowskiej 10.  W każdy poniedziałek od 16:30 do 18:00 w punkcie, pod opieką Koordynatora Mariusza dyżurują doświadczeni wolontariusze, którzy pomogą Państwu ze sprawą również na etapie sądowym. Chociaż wejście do ośrodka ukryte jest za murkiem z donic i ścianą zieleni to na pewno warto poszukać dłużej, aby uzyskać bezpłatną i kompetentną pomoc prawną od wolontariuszy Fundacji Academia Iuris. Zachęcamy do zapisów pod numerem telefonu 22 498 72 30. Więcej informacji o zasadach udzielania bezpłatnej pomocy  prawnej w zakładce Poradnia prawna

Szkolenie z komunikacji dla wolontariuszy poradni

opublikowane: 8 lis 2017, 12:42 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 8 lis 2017, 12:43 ]

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.okti.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2015%2F09%2Fpicture69.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fwww.okti.pl%2Ftag%2Fbariery-komunikacyjne&docid=42KSLhEOTugvqM&tbnid=1S13r0wMaKCHLM%3A&vet=10ahUKEwjP9aWI6q_XAhUjK8AKHeoWBm8QMwgmKAAwAA..i&w=800&h=550&bih=510&biw=1094&q=komunikacja&ved=0ahUKEwjP9aWI6q_XAhUjK8AKHeoWBm8QMwgmKAAwAA&iact=mrc&uact=8
W weekend 18 i 19 listopada odbędzie się szkolenie z komunikacji z Klientem. Takie szkolenie jest obowiązkowe dla wolontariuszy rozpoczynających pracę w poradni prawnej. W miarę wolnych miejsc będziemy także zapraszać wolontariuszy o dłuższym stażu w Fundacji. Będziemy ćwiczyć nasze umiejętności uważnego słuchania, prowadzenia rozmowy, aby jeszcze lepiej pomagać na co dzień.

Aby zapisać się na szkolenie należy wypełnić formularz - link do formularza zapisów można znaleźć w cotygodniowym newsletterze Fundacji. 

Rozpoczynamy prezentację naszych punktów porad! Zapraszamy na Kabaty!

opublikowane: 2 lis 2017, 14:40 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 4 lis 2017, 15:58 ]

Dyżury w WarszawieDziałamy aż w 13 lokalizacjach w Warszawie dzięki niezwykłej uprzejmości naszych gospodarzy, którzy wspierają naszą działalność nieodpłatnie użyczając przestrzeń na punkty porad prawnych. Niektórzy są z nami od ponad 15 lat - serdecznie im za to dziękujemy!

Niejednokrotnie otrzymujemy jednak sygnały, że odnalezienie naszych punktów porad nastręcza nie lada trudności. Dlatego postanowiliśmy zaprezentować wejścia do naszych punktów, tak aby każdy kto potrzebuje pomocy prawnej miał szansę dotrzeć na spotkanie z naszymi wolontariuszami.

Na początku prezentujemy punkt na Kabatach, który jest zlokalizowany w parafii bł. Władysława z Gielniowa. Parafia mieści się przy ul. Przy Bażantarni 3, pomiędzy przystankami Raabego i Lokajskiego, pomiędzy stacjami Metra Natolin i Kabaty.  Wolontariusze dyżurują w punkcie w każdy wtorek: od 19:00 do 21:00. Więcej szczegółów w zakładce: Poradnia prawna
Aby trafić do naszego punktu należy dosłownie wejść do kościoła parafialnego. Tam w salce wolontariusze pod czujnym okiem Karoliny i Moniki - naszych Koordynatorek udzielają bezpłatnej pomocy prawnej. 


Dyżury w Warszawie

Kościół Rzymskokatolicki pw. bł. Władysława z Gielniowa

Porady prawne ruszają w Warszawie!

opublikowane: 26 paź 2017, 14:56 przez Poradnia Prawna FAI

Zapraszamy  zapisów na dyżury do punktów bezpłatnej pomocy prawnej w nowym roku akademickim! 

13 lokalizacji w Warszawie, popołudniowe lub wieczorne godziny udzielania pomocy, bezpłatne wsparcie na każdym etapie postępowania - przedsądowym i sądowym oraz zaangażowanie z jakim nasi wolontariusze udzielają wsparcia - to tylko niektóre zalety pomocy prawnej udzielanej w Fundacji Academia Iuris. Godziny oraz adresy dyżurów można znaleźć w zakładce - Dyżury w Warszawie. Aby zapisać się - należy zadzwonić pod numer telefonu 22 498 72 30 (czynny pon. - czw. od 15:00 do 17:00).  Przed zgłoszeniem - zachęcamy do zapoznania się z zasadami udzielania bezpłatnego wsparcia prawnego w zakładce Poradni prawna.


Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 w Poradni Prawnej FAI

opublikowane: 19 paź 2017, 15:58 przez Poradnia Prawna FAI

Uroczysta inauguracja roku akademickiego już za nami!  Wraz z nowymi wolontariuszami, Zarządem Poradni Prawnej, Koordynatorami oraz Prezes Zarządu Fundacji - dr Martą Sarnowiec- Cisłak rozpoczęliśmy już 16 rok działalności bezpłatnych punktów porad prawnych dla osób potrzebujących. Inaugurację otworzyły przemówienia znakomitych gości - prof. dr hab. Leszka Boska - jednego z założycieli FAI, pana Mateusza Bednarkiewicza - syna patrona naszej Fundacji oraz pana Jakuba Wygnańskiego - działacza społecznego i Prezesa Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Nasi goście wskazywali, jak ważna w pracy prawnika jest wrażliwość, zaangażowanie i jaką nowa jakość w życie społeczne może wnieść ten prawnik, który opiera swoją praktykę na głębokiej potrzebie pomagania. Nasi goście podkreślali, że Poradnia Prawna FAI to doskonałe miejsce, żeby tę postawę w sobie kształtować. Mamy nadzieję, że będą się o tym mogli przekonać wolontariusze, którzy dołączyli do naszego grona i po oficjalnej części odbyli szkolenie z zasad działania Poradni Prawnej Fundacji Academia Iuris. Dziękujemy serdecznie naszym Koordynatorom za wielkie zaangażowanie i przeprowadzenie szkolenia. Bardzo liczmy na to, że ten rok będzie dla całej naszej Fundacji bardzo owocny. Życzymy wolontariuszom, Koordynatorom, Prawnikom Konsultantom i wszystkim współpracującym z naszą Poradnią wiele wytrwałości, cierpliwości, ale przede wszystkim - satysfakcji z pomagania, tam gdzie nasze działanie zmienia życie człowieka. 

Zarząd Poradni

Wolontariusze poszukiwani!

opublikowane: 11 paź 2017, 07:30 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 11 paź 2017, 07:31 ]

Nadal prowadzimy nabór studentów prawa - powyżej III roku studiów - do Poradni Prawnej Fundacji Academia Iuris. Odpowiedzialność za sprawę Klienta, możliwość wypróbowania wiedzy teoretycznej w praktyce, współpraca z profesjonalnymi prawnikami przy konstruowaniu porad prawnych oraz praca we organizacji o ponad 15 -letniej historii we wspaniałym zespole wolontariuszy  - to tylko niektóre zalety pracy w naszej poradni.

Szukamy wolontariuszy, szczególnie ze znajomością prawa procesowego, do Warszawskiej Poradni Prawnej do punktów na Chełmskiej, Myśliborskiej, przy pl. Narutowicza oraz na Kabatach. 

Czekamy na Wasze zgłoszenia nie tylko w Warszawie, ale także w Łodzi, w Radomiu i w Krakowie. Kandydatów z Warszawy prosimy o wypełnienie ankiety w formie elektronicznej. Zaś pozostałe osoby o  przesyłanie zgłoszeń na adres biuro@academiaiuris.pl.

Brak planów na nowy rok akademicki? Zacznij go z FAI!

opublikowane: 26 wrz 2017, 15:45 przez Poradnia Prawna FAI

Rekrutacja do programu nieodpłatnej pomocy prawnej nadal trwa. Szukamy studentów prawa, absolwentów i aplikantów, którzy chcą pod okiem profesjonalistów uczyć się pomagać w konkretnych problemach prawnych osób najuboższych - tych, których nie stać na wsparcie profesjonalnego pełnomocnika. 

Wszystkich chętnych zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakładce Dla wolontariuszy oraz  wypełnienia naszego formularza

Zacznij nowy rok akademicki z FAI!

1-10 of 48