Aktualności


Zakończenie roku poradnictwa 2016/2017

opublikowane: 15 cze 2017, 23:54 przez Poradnia Prawna FAI

7 czerwca 2017r. w gronie naszych prawników konsultantów, koordynatorów i wolontariuszy zakończyliśmy 14 rok akademicki działania Poradni Prawnej Fundacji Academia Iuris. Wraz z nami obecny był Mateusz Bednarkiewicz - syn naszego fundatora i patrona, prezes Fundacji - dr Marta Sarnowiec- Cisłak, Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie -  mec. Mikołaj Pietrzak. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie! Dzięki uprzejmości Mateusza Bednarkiewicza i jego mamy - Pani Ewy Bednarkiewicz wysłuchaliśmy w formie wideo jednego z ostatnich wywiadów naszego patrona mec. Macieja Bednarkiewicza udzielonego Muzeum Historii Polski.

Patron Fundacji

opublikowane: 21 maj 2017, 03:46 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 28 maj 2017, 13:54 ]

W piątek 19 maja w Biurze Koordynatorzy Poradni Prawnej: Szymon Jelonek, Aleksandra Łapińska i Kinga Kania spotkali się z Prezesem Zarządu Fundacji dr Martą Sarnowiec - Cisłak i Karoliną Majewską - członkiem Zarządu. Wspólnie omawialiśmy to, co udało się zrealizować w tym roku poradnictwa i zastanawialiśmy się jak usprawnić działanie pomocy prawnej w kolejnym roku.  Zarząd Fundacji podjął także uchwałę o zmianie nazwy Fundacji. Naszym patronem został mec. Maciej Bednarkiewicz. Teraz czekają nas jeszcze procedury zmiany nazwy w KRS, niemniej długoletnia praktyka stała się faktem. Mec. Maciej Bednarkiewicz to jeden z naszych fundatorów, niestrudzony obrońca osób pokrzywdzonych i mentor wielu pokoleń prawników. To on wspólnie z ks. Zygmuntem Malackim, prof. Leszkiem Boskiem i dr. Piotrem Bielarczykiem stworzył miejsce, w którym już od 15 lat indywidualna współpraca prawników i studentów prawa pozwala rozwiązywać problemy prawne potrzebujących. Jako Fundacja Academia Iuris im. mec. Macieja Bednarkiewicza chcemy realizować wizję zawodu prawnika niosącego pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna i budującego mosty relacji między ludźmi. 

23 maja - Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

opublikowane: 14 maj 2017, 04:16 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 14 maj 2017, 04:28 ]

https://sites.google.com/a/academiaiuris.pl/fai/aktualnosci/23maja-dzienwymiarusprawiedliwosci/18403753_1420036174741049_685305327297616953_n.jpg
W Europie 23 maja obchodzony jest Dzień Wymiaru Sprawiedliwości. Data obchodów jest nieprzypadkowa.  Dzień Wymiaru Sprawiedliwości obchodzony jest w rocznicę zamachu bombowego na włoskiego sędziego Giovanniego Falcone, który miał miejsce 23 maja 1992 r. Zamach na sędziego Falcone został dokonany przez sycylijską mafię, z którą sędzia Falcone bezkompromisowo walczył w swoim życiu zawodowym. Dzięki swojemu zaangażowaniu doprowadził do skazania wielu członków Cosa Nostra. 

Aby uczcić jego pamięć, 23 maja w sądach w Europie organizowane są dni otwarte, w czasie których można przyjrzeć się bezpośrednio codziennej pracy sędziów. W Polsce Dzień Wymiaru Sprawiedliwości jest organizowany przez Stowarzyszenie Sędziów Polskich Iustita. Tych, którzy chcieliby wziąć udział w obchodach dnia zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku  i sprawdzenia strony internetowej: www.iustitia.pl/dzien-wymiaru-sprawiedliwosci

Zakończyliśmy akcję 1% podatku dla FAI

opublikowane: 8 maj 2017, 14:30 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 14 maj 2017, 04:07 ]

Wraz z końcem kwietnia zakończyliśmy akcję zbierania 1% podatku. O wynikach naszej tegorocznej zbiórki poinformujemy, kiedy tylko otrzymamy środki i sprawozdanie od administracji skarbowej. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać 1% swojego podatku na bezpłatne porady prawne dla osób potrzebujących! Dzięki Waszemu zaangażowaniu będziemy mogli nadal pomagać, tak jak robimy to od 15 lat :)

Biuro Fundacji w trakcie majówki

opublikowane: 3 maj 2017, 02:22 przez Poradnia Prawna FAI

Od 2 do 4 maja biuro fundacji będzie nieczynne. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 5 maja w godzinach od 11.00 do 16.00 pod numerem (22) 498 72 30.

Wszystkim życzymy miłego majowego odpoczynku :)

Fundacja Academia Iuris i "Ochotnicy Warszawscy"

opublikowane: 26 kwi 2017, 15:37 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 26 kwi 2017, 15:43 ]

Fundacja Academia Iuris od 15 lat opiera swoją pomoc na charytatywnej pracy studentów prawa, aplikantów i prawników praktyków. Nie moglibyśmy działać, gdyby nie to wspaniałe grono wolontariuszy, którzy poświęcają swój wolny czas na udzielanie bezpłatnych porad prawnych. Pomagając na co dzień, w 5 miastach w Polsce zmieniają życie naszych Klientów. Dlatego zależy nam, aby w  Poradni Prawnej Fundacji Academia Iuris tworzyć dobre warunki do udzielania pomocy. Dlatego bierzemy udział w wydarzeniach organizowanych w ramach programu wspierania organizatorów wolontariatu w stolicy "Ochotnicy Warszawscy". Nasi Koordynatorzy - Szymon Jelonek  i Kinga Kania uczestniczyli dzisiaj w szkoleniu organizowanym w ramach tego projektu. Wspólnie z innym organizacjami zastanawiali się, skąd biorą się chęci do pomagania i jak wraz z wolontariuszami przenosić góry ? A to wszystko po to, abyśmy mogli pomagać jeszcze skuteczniej. 

Złóż PIT do 2 maja - zostało tylko 7 dni!

opublikowane: 24 kwi 2017, 15:45 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 24 kwi 2017, 15:46 ]

Ponieważ, w tym roku 30 kwietnia wypada w niedzielę deklaracje PIT można składać do 2 maja. Zachęcamy do przekazania swojej deklaracji podatkowej organom podatkowym we wcześniejszym terminie. Jeżeli jeszcze nie zdecydowali Państwo, do kogo trafi 1% Państwa podatku serdecznie zachęcamy do wpisania numeru KRS 0000107943 do swojego formularza PIT. Dzięki 1% Twojego podatku będziemy mogli pomagać, tak jak to robimy już od 15 lat. Dla nas liczy się każda złotówka! Więcej informacji w zakładce Wspieraj nas

Na wiosnę nabywamy nowe umiejętności

opublikowane: 20 kwi 2017, 16:26 przez Poradnia Prawna FAI   [ zaktualizowane 26 kwi 2017, 16:03 ]

W środę, tuż po Wielkanocy wolontariusze Fundacji uczestniczyli w szkoleniu z ochrony konkurencji i konsumenta. Szkolenie poprowadziła mec. Joanna Gładysz, która na co dzień zapobiega naruszeniom prawa związanym ze zmową cenową czy nadużywaniem pozycji dominującej. Gościło nas Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno - Społecznych i Szkoleń, które sąsiaduje z biurem Fundacji.  To szkolenie z cyklu, który rozpoczynamy z współpracującymi z nami prawnikami konsultantami. Dzięki takim szkoleniom wolontariusze FAI uczą się jak pomagać lepiej i skuteczniej. 

Wesołego Alleluja!

opublikowane: 13 kwi 2017, 15:27 przez Poradnia Prawna FAI

Wszystkim korzystającym z pomocy w naszej Poradni Prawnej,  gospodarzom naszych punktów, wolontariuszom, koordynatorom punktów porad, prawnikom i wszystkim osobom współpracującym z Fundacją składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. 


Niech Święta Wielkanocne upłyną w spokojnej, rodzinnej, ciepłej atmosferze. Niech ten świąteczny czas będzie momentem zadumy i zatrzymania się w codziennym biegu, aby rozbudziły się w nas nowe siły wraz z nadejściem Wielkanocnego poranka. Biuro i dyżury prawne w okresie świątecznym

opublikowane: 12 kwi 2017, 06:39 przez Agata FAI Iuris   [ zaktualizowane 13 kwi 2017, 15:42 przez Poradnia Prawna FAI ]

Informujemy, że w Wielki Czwartek i Wielki Piątek biuro Fundacji będzie nieczynne. Zapraszamy od wtorku 18 kwietnia.

W  zakładce Poradnia prawna, w grafiku z dyżurami w poszczególnych miastach umieściliśmy aktualną informację o dyżurach w okresie świątecznym. 


1-10 of 27