Trochę o nas

Już od lat zajmujemy się udzielaniem bezpłatnych porad prawnych i działaniem na rzecz osób potrzebujących. Mamy już w tym całkiem spore doświadczenie - mimo to wciąż staramy się rozwijać, szlifować nie tylko swoje umiejętności ale też i pielęgnować wrażliwość na cudzą tragedię. Zaczynamy przede wszystkim od siebie - liczymy, że to właśnie nasza chęć pomocy jest w stanie zbliżyć ludzi ku sobie, by wspólnie działać na rzecz tych w trudnej sytuacji.

Aby umówić się na poradę, wystarczy tylko zadzwonić. Mamy też poradnik, jak się na nią przygotować - jest dostępny tutaj

Nasza działalność skupia się w Warszawie, gdzie w tym momencie prowadzimy aż dziewięć punktów porad - w tym takie, które dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Więcej o ich lokalizacji można znaleźć w zakładce kontakt.

Jesteśmy cały czas aktywni i chętni do działania! Śledźcie naszą aktywność, aby nie przegapić żadnego ciekawego wydarzenia. Wszystko na bieżąco relacjonujemy zarówno tutaj, na naszej stronie, jak i na naszym Facebooku.

Naszą Fundację tworzą przede wszystkim ludzie - wolontariusze, którzy z chęcią gotowi są poświęcić swój czas by pomóc innym. Za koordynowanie ich pracy i ciągły rozwój odpowiada Zarząd - a tutaj możecie się dowiedziej więcej o tym, kto go tworzy.

Fundacja Academia Iuris funkcjonuje od marca 2002 roku, kiedy do życia powołali ją ksiądz Zygmunt Malacki, mecenas Maciej Bednarkiewicz, dr hab. Leszek Bosak i dr Piotr Bielarczyk. Od tamtej pory nieprzerwanie zajmujemy się udzielaniem porad prawnych, służąc radą i pomocą osobom niezamożnym. Nasza historia jest więc długa i ciekawa - z chęcią Wam ją przybliżymy w zakładce historia.

Możecie zobaczyć także, w jaki sposób klienci oceniają naszą działalność. Zebraliśmy tutaj kilka opinii, żeby z dumą podzielić się słowami wsparcia ze strony naszych podopiecznych. Znajdują się pod tą zakładką: