Nasze publikacje

Naszym celem jest nie tylko pomaganie Wam w sytuacjach bez wyjścia - chcemy się również dzielić naszą wiedzą i doświadczeniem. Mogą się Wam one przydać w kryzysowych momentach, kiedy nie zawsze wiadomo jak się zachować.

W tym celu stworzyliśmy krótkie poradniki - zarówno pomocne w przygotowaniach do porady prawnej, jak i związane z życiem codziennym. Postaraliśmy się, żeby zawierały jak najbardziej przydatną i ciekawą dla Was wiedzę - zachęcamy do przeczytania!

Jak przygotować się na poradę?

Konsultacja z naszymi wolontariuszami to współpraca - im lepiej się przygotujecie, tym bardziej precyzyjnie możemy zadziałać. Sporządziliśmy krótki poradnik, który przedstawia dokładnie w jaki sposób możecie pomóc nam w udzieleniu jak najlepszej dla Was porady. Aby się z nim zapoznać wystarczy wejść tutaj.

Stan prawny na 30.11.2023

Jeśli jesteście bardziej zainteresowani jakąś dziedziną - przygotowaliśmy dla Was także poradniki dostępne poniżej: zawierają one skompresowaną, aczkolwiek już bardziej zaawansowaną wiedzę związaną z danym zagadnieniem. Warto sprawdzić!