Nagrody i wyróżnienia

I miejsce w konkursie dla Koordynatorów Wolontariatu 2023  dla Beaty Ciszkowskiej

Nagroda przyznawana jest szczególnie zaangażowanym koordynatorom, wspierającym fundację z całych sił swoją pracą. 


Wyróżnienie w Konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu 2016 dla Koordynatorów Punktów Poradni Prawnej

W VI Konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu wyróżnienie otrzymali nasi Koordynatorzy Punktów Porad. Ich codzienne zaangażowanie pozwala nam prowadzić 20 punktów porad. Każdy z nich opiekuje się jednym z naszych punktów pomocy, odpowiada za jego organizacyjne funkcjonowanie i wspiera wolontariuszy. Bez nich nie byłaby możliwa praca naszej Poradni. Tym bardziej cieszymy się, że ich ogromna praca, którą wykonują z potrzeby serca, aby nieść pomoc została doceniona przez kapitułę konkursu. 

 

Nagroda jest przyznawana organizacjom, które wprowadziły efektywne, nowatorskie sposoby organizacji poradnictwa prawnego. 

Wyróżnienie Programu Obywatel i Prawo w 2014 roku

Wyróżnienie zostało przyznane wybranym organizacjom zaangażowanym w program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Instytutu Spraw Publicznych.

Tytuł „Prawnik Pro Bono” dla Pani adw. Małgorzaty Zielińskiej w 2012 roku

Konkurs organizowany przez Dziennik Rzeczpospolita   i Fundację Uniwersyteckich Poradni Prawnych. Pani adw. Małgorzata Zielińska również od 2003 roku jest prawnikiem prowadzącym konsultacje spraw przygotowywanych przez wolontariuszy.

Wywiad z mec. Małgorzatą Zielińską - Polski Prawnik

Wywiad z mec. Małgorzatą Zielińską - Adwokatura.pl

Wywiad z mec. Małgorzatą Zielińską - Rzeczpospolita

Medal Pro Publico Bono

Nagroda Pro Publico Bono „Samorządność dla Solidarności” w 2011 roku

Nagroda jest przyznawana od 1999 roku wyróżniającym się inicjatywom obywatelskim. Doceniono lokalny charakter działalności. Wskazano także na duże zaangażowanie studentów i prawników w pracę pro bono. 

Tytuł otrzymują organizacje, które przestrzegają obowiązujących norm prawnych organizując pracę wolontariuszy, a także tworzą przyjazne środowisko pracy dla wolontariuszy, dbają o ich rozwój, właściwą organizację i koordynację pracy. Konkurs organizuje Sieć Centrów Wolontariatu.

Tytuł „Kryształowe Serce Radcy Prawnego” dla Pani r.pr. Joanny Gładysz w 2011 roku

Tytuł jest przyznawany przez Krajową Izbę Radców. Pani mec. Joanna Gładysz od 2003 roku konsultuje porady prawne przygotowywane przez wolontariuszy w czasie cotygodniowych seminariów w punkcie porad na Mokotowie przy ul. Chełmskiej.