O szkoleniu z postępowania egzekucyjnego i absolwentach Fundacji

Post date: Mar 22, 2018 9:06:00 PM

Szkolenie z postępowania egzekucyjnego już za nami. Wielka dawka praktycznej wiedzy, praca na spreparowanych aktach i prawie 40 uczestników. Po tym szkoleniu nikt nie będzie miał wątpliwości, gdzie szukać odpowiedzi na pytanie czy opłata egzekucyjna została naliczona prawidłowo i skąd biorą się dwie różne stawki opłaty w pismach z tego samego dnia. To najkrótsze podsumowanie spotkania, które odbyło się 21 marca na Wareckiej 4/6 w Pracowni Duży Pokój.

Serdecznie dziękujemy panu komornikowi Dawidowi Palecznemu za przygotowanie i poprowadzenie szkolenia z zagadnienia tak istotnego z punktu widzenia naszej pracy. Musimy się pochwalić, bo nasz prowadzący to jeden z grona absolwentów Academii Iuris - 8 lat temu pracował jako wolontariusz Poradni Prawnej FAI.

Nie od dziś wiemy, że siłą Fundacji są jej wolontariusze, a także nasi absolwenci, którzy rozpoczęli już karierę prawniczą i są gotowi dzielić swoją wiedzą i umiejętnościami poprzez szkolenia lub jako prawnicy konsultanci. Zawsze jednak cieszy świadomość, że gotowość do niesienia pomocy, którą staramy się zaszczepić w każdym wolontariuszu zostaje na dłużej i towarzyszy w całej karierze prawniczej. Życzymy sobie, aby taka postawa była jak najczęściej spotykana w środowisku prawniczym.

Mamy jeszcze jeden powód do ogromnej radości! Na szkoleniu pojawili się wolontariusze z Radomia i Łodzi oraz doradcy z zaprzyjaźnionego Biura Porad Obywatelskich. Serdecznie dziękujemy, że poświęciliście czas i zechcieliście do nas dołączyć - tym samym szkolenie FAI było także wydarzeniem integrującym nasze poradniczego środowisko.

Dziękujemy Pracowni Duży Pokój za użyczenie sali na to szkolenie, a Kacprowi Sajeckiemu - wolontariuszowi z Ochoty za zaproszenie Pana Komornika do takiego szkolenia.