Problemy z pracodawcą? Nie zawsze silniejszy wygrywa. Dowiedz się jak pomagają wolontariusze FAI

Post date: Mar 12, 2018 10:13:57 PM

Nie zawsze jest tak, że dostajemy pracę marzeń, a nasz pracodawca troszczy się o nas i docenia. Czasem dajemy się zwieść fałszywym obietnicom. Nigdy nie można się jednak poddawać. Poznaj historię Pani Sylwii, która zgłosiła się do naszej Fundacji i nie wahaj się przekazać 1% podatku dla rodzin, których nie stać na prawnika.

Po zakończeniu umowy o pracę na czas określony Pani Sylwia nadal pracowała w zakładzie produkcyjnym swojego pracodawcy. Obiecał on, że w ciągu miesiąca będzie możliwe zawarcie kolejnej umowy. Pracodawca przekonywał, że to jedynie formalność. Mijał kolejne miesiące, a umowy nadal nie było. Pani Sylwia utrzymywała dwoje dzieci, nie miała perspektywy na zmianę pracy, a pracodawca mimo zaniedbania w zakresie umowy, nigdy nie opóźniał się z wypłatą wynagrodzenia. Pech chciał, że Pani Sylwia uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Była hospitalizowana. Mimo przedstawienia pracodawcy zwolnień lekarskich nie otrzymała wynagrodzenia chorobowego. Po złożeniu do ZUS wniosku o uzyskanie zasiłku chorobowego, organ odmówił jego wypłaty, gdyż za ostatnie trzy miesiące nie były opłacane składki na ubezpieczenie społeczne. Pani Sylwia była zdziwiona, gdyż do czasu zwolnienia otrzymywała umówione wynagrodzenie. Rozpoczęła poszukiwanie innej pracy, zależało jej jednak by mieć uregulowaną sytuację w zakresie ubezpieczenia emerytalnego oraz zdrowotnego. Dzięki wsparciu wolontariuszy zdecydowała się na wniesienie pozwu o ustalenie stosunku pracy i zwróciła się do sądu o przyznanie pełnomocnika z urzędu.

W tych najtrudniejszych chwilach, kiedy wiele okoliczności życiowych splata się na niekorzyść spotkanie z wolontariuszami Fundacji, którzy działają, aby pomagać potrafi odwrócić losy potrzebującego i jego rodziny. Bo czasem potrzeba tylko życzliwego wsparcia, aby zmienić czyjąś historię. Przekaż 1% podatku Fundacji Academia Iuris i pozwól docierać życzliwej pomocy prawnej do osób osamotnionych w swoich problemach. Wpisz numer KRS 0000107943 do formularza PIT.

Dane bohaterów historii zostały zmienione.