Dla wolontariuszy

📣📣 Studencie / Absolwencie / Aplikancie prawa wstąp do Poradni Prawnej FAI! 📣📣

Wypełnij ankietę:

Do udziału w dyżurach zapraszamy studentów co najmniej 3 roku prawa. Studentów młodszych lat zapraszamy do pomocy organizacyjnej. Uczestniczenie w tej pomocy daje pierwszeństwo przyjęcia na wolontariat prawny.

Z nami:

👉 pomożesz innym,

👉 będziesz uczyć się od doświadczonych prawników,

👉 zaliczysz praktyki na uczelni,

👉 nauczysz się szukać nieszablonowych prawniczych rozwiązań,

👉 zdobędziesz doświadczenie, które pomoże Ci znaleźć pracę, i przygotować się do egzaminu na aplikację,

👉 przeżyjesz wyjątkową prawniczą przygodę!


Kogo szukamy?

Szukamy osób zaangażowanych, które chcą poświęcić swój czas na udzielanie bezpłatnej pomocy prawnej i jednocześnie zdobywać nowe doświadczenia w codziennej pracy z osobami potrzebującymi wsparcia prawnego.

Jak działamy?

Wolontariusze raz w tygodniu odbywają dyżury, zwykle w 3 osobowych zespołach. Nad ich pracą czuwa Koordynator Punktu Porad. A nad działaniem studenckiej poradni prawnej Koordynator Studenckiej Poradni Prawnej. Każdy dyżur trwa 2 godziny. W jego czasie do punktu przyjmowani są nowi Klienci oraz są wydawane wcześniej przygotowane porady prawne. Wolontariusz samodzielnie przygotowuje poradę prawną dla Klienta. Wcześniej konsultuje ją z Prawnikiem.

Nasi wolontariusze przygotowują porady z różnych dziedzin: od prawa administracyjnego przez prawo cywilne i karne, po prawo pracy i ubezpieczeń społecznych.

Jak się zgłosić?

Wystarczy wypełnić ankietę umieszczoną powyżej.


Obejrzyj film z uroczystego wręczenia dyplomów na zakończenie roku akademickiego 2016/2017 oraz wywiadów z naszymi Koordynatorami - Szymonem Jelonkiem i Aleksandrą Łapińską.Obejrzyj wywiad z Koordynatorem Poradni Szymonem Jelonkiem o tym, co daje wolontariat z Fundacji.

Jeśli nie możesz zaangażować się teraz, wesprzyj działanie naszej poradni darowizną i pomóż nam pomagać. Więcej

W razie dodatkowych pytań kontaktuj się z nami pod adresem biuro@academiaiuris.pl lub telefonicznie 22 498 72 30, w godzinach 14:00 - 17:00 od poniedziałku do czwartku.