Aktualności

28.06.2024 - uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/2024

I znowu minął rok. Tym razem zakończenie roku uczciliśmy w gościnnych progach OPS Ochota. Wysłuchaliśmy krótkiego wykładu profesora Marcina Dziurdy, podsumowaliśmy wydarzenia mijającego roku oraz zjedliśmy pyszne ciasto. Dziękujemy!
22.05.2024 - udział w programie TVP3

Aleksandra Łapińska - Oleś Wiceprezeska FAI w programie TVP3 Dobrego dnia mówiła o dostępie do nieodpłatnego poradnictwa prawnego. 
18.05.2024 - zwycięstwo w turnieju Prokuratorii RP

Mateusz Koc zastępca koordynatorki punktu porad FAI na Pradze Północ wraz ze swoimi znajomymi z uczelni SWPS wygrali w Ogólnopolskim Turnieju Negocjacyjnym, który jest organizowany przez Urząd Prokuratorii RP wspólnie z Izbą Adwokacką w Warszawie oraz Okręgową Izbą Radców Prawnych w Warszawie. 

13.05.2024 - szkolenie dotyczące pracy z klientem

Już po raz kolejny wolontariusze wzięli udział w szkoleniu poprowadzonym przez dr Przemysława Kubiaka. Dowiedzieli się jak pracować z osobami w silnym stresie oraz jak chronić siebie przed trudnymi emocjami. Szkolenie odbyło się w gościnnych progach Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie".

20.03.2024 - konferencja koordynatorów

Świat dookoła nas zmienia się niezwykle dynamicznie - jako Fundacja, staramy się jak najlepiej dopasować do otaczających nas warunków. Chcemy sprostać kolejnym, nierzadko coraz bardziej wymagającym wyzwaniom i móc w pełni realizować potrzeby potrzebujących. 

Aby tego dokonać, pracujemy zespołowo i szanujemy każdą opinię. Oby nasze działania przysłużyły się Wam jak najlepiej!

Spotkanie odbyło się w sali użyczonej przez Urząd Dzielnicy Ochota Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia przy ul. Białobrzeskiej 26.


 4.03.2024 - szkolenie wolontariuszy 

Gdyby ktoś pytał jacy są nasi wolontariusze - z pewnością zawsze chętni do pracy i zaangażowani. Chcemy wykorzystywać ich zapał najlepiej jak tylko możemy, dlatego regularnie organizujemy przydatne szkolenia. Dzięki nim mogą pogłębiać swoją wiedzę i zyskiwać kolejne umiejętności, tak bardzo przydatne w pracy prawnika. W tym także do pomocy innym! 

Tym razem postawiliśmy  na szkolenie, na którym przybliżony został temat darowizn. Spotkanie poprowadził adwokat Wojciech Kowalówka. 

Liczymy, że i każde kolejne okaże się podobnym sukcesem!

 8. 12.2023 - I miejsce w konkursie dla koordynatorów wolontariatu 2023 organizowanym przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu

To już drugi raz, kiedy nagroda w tym konkursie trafia do naszej Fundacji. Tym razem zawdzięczamy to naszej koleżance Beacie - koordynatorce biura, której zaangażowanie i włożona praca zostały słusznie zauważone i docenione. Wszyscy jesteśmy dumni!

21.10.2023 - XX-lecie działania Fundacji

Ten rok jest dla nas wyjątkowy z wielu powodów - ale jednym z najważniejszych jest to, że po wielu trudnościach związanych z pandemią wreszcie mogliśmy świętować naszą okrągłą rocznicę - 20 lat działania Fundacji! Z okazji tego wydarzenia zaprosiliśmy wielu gości do Domu Pielgrzyma Amicus, czyli miejsca, w którym zaczęła się nasza historia. 

Tutaj możecie dowiedzieć się więcej o tym wydarzeniu. Śledźcie czujnie nasze media społecznościowe, gdzie pojawi się jeszcze więcej relacji i zdjęć.

14.10.2023 - inauguracja roku akademickiego 

Co roku dołączają do nas kolejni wolontariusze, chętni by pomóc innym i rozwijać swoje umiejętności wśród ludzi dzielących tą samą pasję. Tego dnia mogliśmy spotkać naszych nowych kolegów i koleżanki, zwartych i gotowych do pracy. W czasie spotkania dowiedzieli się jak działa Fundacja, dzięki czemu są już gotowi by swoją energią wesprzeć naszą działalność! 


21.08.2023 - warsztaty strategiczno-fundraisingowe

W duchu ciągłej chęci pozyskiwania wiedzy zorganizowaliśmy warsztaty dla członków zarządu i pracowników biurowych. To dzięki ich umiejętnościom możemy realizować coraz to nowe projekty, dlatego ich rozwój jest dla nas szczególnie ważny! Z niecierpliwością czekamy na kolejną część warsztatów, które odbędą się już 7 i 8 października.

1.07.2023 - zakończenie roku akademickiego 2022/2023

Po bardzo pracowitym roku nadszedł czas, żeby oficjalnie podsumować naszą działalność. Uroczystość z tej okazji była wyjątkowa, zarówno pełna radości, jak i wzruszających chwil. Jesteśmy dumni z naszej pracy i cieszymy się, że kolejny rok mogliśmy działać dla Was! Więcej informacji o uroczystości można znaleźć tutaj.