Twój 1,5 % podatku dla bezpłatnej pomocy prawnej

Nasz nr KRS 0000107943

Cel: bezpłatna pomoc prawna

Przekazywanie 1,5% podatku łatwiejsze dla osób otrzymujących emerytury i renty

Każdy emeryt lub rencista, także korzystający z rozliczenia podatkowego przygotowanego przez ZUS lub KRUS, może przekazać 1% podatku! To fantastyczne ułatwienie, która pozwala decydować o tym, co stanie się z 1,5% Twojego podatku!

Wystarczy do właściwego urzędu skarbowego złożyć oświadczenie o przekazaniu 1,5 % podatku wpisując numer KRS 0000107943  w odpowiednie pole części C. 

Oświadczenia tego nie składamy, jeśli samodzielnie rozliczamy się z urzędem skarbowym. Wtedy po prostu wypełniamy odpowiednią rubrykę w formularzu PIT.

Więcej informacji: https://www.podatki.gov.pl/pit/pit-op/ 

Rozliczenia podatkowego można dokonać elektronicznie,  przy pomocy serwisu Twój e-PIT przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Jest to program, który umożliwia samodzielny wybór wspieranej przez Państwa organizacji pożytku publicznego.

Wskazówki, jak to zrobić, możesz pobrać TUTAJ

Będzie nam miło, jeśli wybiorą Państwo naszą organizację do wsparcia przekazaniem 1% podatku oraz wyrażą Państwo zgodę w formularzu PIT na przekazanie swoich danych osobowych. Dzięki temu będziemy mogli Państwa poznać i podziękować :)

 Jeden procent Państwa podatku sfinansuje  materiały i sprzęt biurowy, dzięki którym będzie mogli wykonać kserokopie potrzebnych dokumentów,  wydrukować potrzebną ilość załączników, pozwoli na opłacenie rachunków za koordynowanie programu – za dostęp do Internetu oraz dostępne dla Państwa telefony. 

Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy!