Fundacja Academia Iuris im. Macieja Bednarkiewicza

Dostęp do pomocy prawnej dla każdego obywatela jest niezwykle ważny, więc pomagamy tym, których na nią nie stać

19 lat doświadczenia

Jeśli nie stać Cię na prawnika, a zmagasz się

  • z zadłużeniem lub

  • problemami z mieszkaniem,

  • problemami prawnymi w pracy,

  • ze sprawami rodzinnymi,

  • ze spadkiem,

  • innymi kwestiami,

pomożemy Ci!

Jako wolontariusze - studenci i młodzi absolwenci prawa - pracujemy pod opieką zawodowych prawników.

Jeśli studiujesz lub ukończyłeś prawo, zaangażuj się razem z nami!

Doświadczysz, czym jest pomoc prawna, i jak dużą daje satysfakcję. Będziesz się uczył wspierając innych.

Jesteśmy największą pozarządową Poradnią Prawną w Polsce.

Zostań naszym wolontariuszem!

Tak wielu z nas ma uczucie, że formalności prawne nas przerastają.

Pomyśl, jak rośnie bezsilność, niepokój i lęk o przyszłość osób, których nie stać na pomoc prawną. Być może sam znalazłeś się kiedyś w takiej sytuacji...

Razem możemy pomóc!

Przekaż darowiznę i wesprzyj nas, bo łączymy prawników, którzy chcą pomagać - prawników z dobrym sercem!

Jak pomagamy

Poczytaj nasze poradniki

Przekaż darowiznę

Możesz też wesprzeć nas

Nasze osiągnięcia

Opinie o nas

"

Zostałam oszukana w internecie i przez fałszywego linka ściągnięto mi limit na koncie w kwocie 4300 zł. Bank odmówił anulowania transakcji oraz nie chci uznać tej transakcji za oszustwo, kazali mi spłacić ten dług i cały czas wydzwaniali do mnie z propozycją kredytu na spłatę tego długu. Byłam załamana, ale dzięki pomocy fundacji udało się rozwiązać problem z bankiem i udowodnić że to było oszustwo. Jestem bardzo wdzięczna Pani Klaudii za profesjonalne podejście i wsparcie.

Życzę samych sukcesów.

Lena

"

Do sądu rodzinnego złożyłam wgląd w sytuację dziecka i rodziny. Bez pomocy wolontariusza nie wiedziałabym od czego zacząć. Rozważam podjęcie kolejnych kroków w sądzie.

Nawet się nie spodziewałam, że to będzie tak fajnie wyglądało, w formie przejrzystej, gdzie będzie widoczny wzór pisma oddzielny, różne plusy i minusy decyzji. R.

"

Bardzo jestem wdzięczna za pomoc, jaką otrzymałam od wolontariuszy (...). Pomogli mi w napisaniu dwóch pism do sądu. Zostałam przyjęta bardzo życzliwie i profesjonalnie. Z przyjemnością będę wracać, gdy ponownie będę potrzebować pomocy.

"

Do sądu rodzinnego złożyłam wgląd w sytuację dziecka i rodziny. Bez pomocy wolontariusza nie wiedziałabym od czego zacząć. Rozważam podjęcie kolejnych kroków w sądzie.

Nawet się nie spodziewałam, że to będzie tak fajnie wyglądało, w formie przejrzystej, gdzie będzie widoczny wzór pisma oddzielny, różne plusy i minusy decyzji. R.

"

Bardzo dziękuję za udzielenie mi porady prawnej z zakresu prawa pracy. Otrzymane od Pani informacje na pewno pomogą mi w „walce” przed Sądem z moim dawnym już pracodawcą. Dziękuję serdecznie!

"

Wszystkiego najlepszego życzy L.

(życzenia przekazane na ręcznie zrobionej kartce :)

"

Skorzystałam z pomocy prawnej Fundacji Academia Iuris. Uważam, że działanie Fundacji bardzo wpisuje się w zapotrzebowanie społeczności potrzebującej pomocy prawnej. Jestem bardzo zadowolona z profesjonalnej pomocy przy przygotowaniu wniosku o stwierdzenie nabycia spadku. Dziękuję.

Maria

"

Chcielibyśmy serdecznie podziękować Fundacji Academia Iuris za możliwość skorzystania z porady prawnej w naszej trudnej sytuacji.

Wolontariusz FAI bardzo rzetelnie i życzliwie zajął się naszą sprawą poświęcając swój prywatny czas na odpowiedź na nasze pytania.

Udzielona w formie pisemnej porada jest bardzo obszerna i kompetentna oraz przedstawia sytuację w wielu aspektach prawnych przez to ułatwia podjęcie z naszej strony stosownych dalszych działań.

Leokadia i Marek